O nás

Originalita, kvalitní materiál a silný příběh jsou vlastnosti, které nás charakterizují. Jsme specialisté na návrh designu, zpracování, prodej dřevěných obkladů a dřevěných mozaik. Od počátku máme jasné poslání a myšlenku: „dodáváme naše výrobky vyráběné ručně, z vysloužilých lodí Dálného východu, do vašich interiérů.“ Specializujeme se na dřevěné obklady ve stylu vintage. Obzvláštňujeme vaše domovy, hotely a dodáváme jim poutavé příběhy ze dřeva lodí.

Po desetiletí pluly obchodní i exotické lodě po širých mořích. Brázdily moře mezi Thajskem, Malajsií, Japonskem, Filipínami a ostatními zeměmi Dálného východu. Za tuto dobu se dřevo lodí stalo vysoce odolným proti vlhkosti, škůdcům a dalším přírodním vlivům. Jejich pouť byla často ukončena přírodní katastrofou nebo ničivými tajfuny. Některé vraky dřevěných lodí se i přesto zachovaly. Dřevo z lodí, zocelené náročnými podmínkami na moři, dnes žije dál svým vlastním životem. A právě my z něj vyrábíme originální interiérové kousky.

„Tajemství lodí ve Vašem interiéru, buďte výjimeční“
„Dřevo, které má příběh“

K výrobě obkladů stěn a dřevěných mozaikových obkladů využíváme vraky starých lodí, masivní dřevo a skořápky kokosových ořechů. Pracujeme s recyklovatelným materiálem a na maximum využíváme jeho potenciál. Staré lodní dřevo je ve světě velmi ceněné pro své unikátní vlastnosti a pro svou jedinečnost. Nenajdete na světě dvě zcela totožné mozaiky.

Dřevěné obklady vás okouzlí působivou reliéfní strukturou a svými mimořádně živými odstíny barev, které vypráví příběhy z velkých dálek. Na některých dílech se vyskytují i autentické díry po šroubech a vrutech, díky kterým dříve držela loď pohromadě. Veškeré obklady jsou ve výrobě povrchově ošetřeny. Použité vodou ředitelné černé lepidlo vyhovuje i těm nejvyšším požadavkům na bezpečnost a kvalitu produktu.

Netradiční obklad dokáže z interiéru udělat osobitý prostor a zároveň mu propůjčit přírodní ráz. Obklady a mozaiky se vyjímají nejen v prostorách hotelů, barů, klubů a restaurací ale i v interiérech náročných zákazníků, kteří si potrpí na originalitu a příběh výrobku např. v luxusních domech, srubech či roubenkách. Při pohledu na naše pozoruhodné výrobky, obklady a mozaiky se zákazníci rádi zasní, zamyslí a představí si exotické dálky, mořské končiny, dálné břehy a přístavy, kam dřevo kdysi asi doplulo.

„Nenajdete na světě dvě zcela totožné mozaiky“
„Vyberte si svůj design, který na českém a evropském trhu rozhodně nenajdete.“

 

Náš sortiment

Dřevěné obklady z lodí

Obklady z masivního dřeva

Obklady stěn z ořechů

Příslušenství pro montáž